درباره ما

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آزمایشگاه پردازش زبان طبیعی دانشگاه شهید بهشتی می باشد.
آزمايشگاه پردازش زبان طبيعي دانشکده مهندسی و علوم کامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی یکی از آزمایشگاه موفق و فعال در حوزه انجام پروژه های فناورانه در زمینه پردازش زبان فارسی می باشد. این آزمايشگاه با سرپرسی دکتر مهرنوش شمس فرد توانسته است پروژه های توسعه وردنت عمومی زبان فارسی یا همان فارس‌نت را در ۹ سال اخیر با موفقیت به انجام رسانده و آخرین نسخه آن فارس‌نت ۳ را با بیش از ۱۰۰ هزار مدخل و کلمه به علاقمندان و همکاران این حوزه ارایه دهد.

از جلمه افتخارات این آزمایشگاه کسب رتبه اول مسابقات جهاني ساخت هستان شناسی می باشد و هم اکنون دانشجویان و فارغ التحصیلان دکتری و کارشناسی ارشد با این مرکز در حال همکاری هستند.

تهران، اوین، بلوار دانشجو، دانشگاه شهید بهشتی، دانشکده مهندسی و علوم کامپیوتر، اتاق ۲۲۸
تلفن تماس: ۲۹۹۰۴۱۱۱
پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات) ایران، یکی از قدیمی‌ترین نهادهای پژوهشی حاکمیتی در حوزه فاوا و مغز متفکر و مشاور مادر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به شمار می‌رود. از ماموریت‌های اصلی این پژوهشگاه نهادینه کردن رشد و ارتقای وضعیت دانش، فناوری و نوآوری کشور با بسترسازی و برنامه‌ریزی خردمندانه همراستا با اولویت‌های تعیین شده در اساسنامه، احکام و اسناد بالادستی کشور می‌باشد.

یکی از پروژه های برون سپاری شده این مجموعه توسعه وردنت عمومی زبان فارسی یا همان فارس‌نت می باشد که با حمایت مالی این پژوهشگاه از سال ۸۷ تا کنون در قالب سه پروژه نسخه های فارس‌نت ۱ تا ۳ آن تولید و به نیازمندان این حوزه ارایه گردیده است.

تهران، انتهای خیابان کارگر شمالی، پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، (مرکز تحقیقات مخابرات ایران)
کد پستی:۱۴۳۹۹۵۵۴۷۱
تلفن تماس: ۸۴۹۷۷۳۰۰
نمابر: ۸۸۶۳۵۵۸۸
تلفن گویا : ۸۵۶۶۶
تلفن تماس واحد فنی: ۸۸۰۰۹۹۷۰