وب سرویس فارس‌نت

دانلود راهنمای استفاده از وب سرویس فارس‌نت ۳

شما می توانید از طریق وب سرویس فارس‌نت به آخرین داده های شبکه واژگانی فارس‌نت در هر کجا دسترسی پیدا کنید.

وب سرویس های فارس‌نت ۳ مبتنی بر استاندارد HTTP/SOAP و تحت توصیف WSDL جهت ارتباط بر خط با سرور فارس‌نت ۳ ارایه گردیده است.

متدهای این سرویس ها قابلیت جستجو و دریافت داده های موجود در آخرین نسخه پایگاه داده فارس‌نت را برای کاربران فراهم می آورند و برنامه نویسان می توانند به صورت شی گرا از خروجی های این سرویس ها استفاده نمایند. آدرس فعلی این وب سرویس ها به شرح زیر است که توسط تمام پلت فرم ها قابل دسترسی می باشند.

وب سرویس Sense Service جهت واکشی اطلاعات Sense ها ، مقولات نحوی ، آواها و...سایر اطلاعات مربوط به آنها می باشد و خروجی های در قالب اشیاء داده ای Sense ، SenseRelation ، PhoneticForm ،WrittenForm و Word ارایه می کند.

وب سرویس Synset Service جهت واکشی اطلاعات Synset ها ، روابط و...سایر اطلاعات مربوط به آنها می باشد و خروجی های در قالب اشیاء داده ای Synset، SynsetRelation ارایه می کند.

وب سرویس Similarity Serviceاین وب سرویس جهت شباهت یابی بین دو Synset بر اساس یک الگوریتم که به عنوان ورودی وب سرویس به همراه شناسه های Synset ها داده می شود استفاده می گردد.

در تمام متدها پارامتر userKey به عنوان کلید اعتبارسنجی درخواست کننده سرویس ارایه می شود. در صورتیکه کلید نامعتبر باشد یا اعتبار آن پایان یافت باشد (حداکثر تعداد فراخوانی در بازه زمانی مشخص شده انجام شده باشد) خروجی تمامی متدها مقدار NULL خواهد بود.

userKey در ایمیل تاییدیه فعال سازی شناسه کاربران بعد از ثبت نام برای آن ارسال خواهد شد.